Régi weblapról visszatöltve, az eredeti bejegyzés dátuma: 2009. október 23.
Több forrásból értesültem a CD-k állítólagos filcezéséről. Először nem is értettem miről is van szó, mit jelenthet, hogy filcezni a CD-t? Be kellene festeni az alját, hogy ne legyen átlátszó???
Nem az alját. Az oldalát! (Hát még ilyet!) Hiszen az csak kb. 1-2 mm vastag! Miért lehet ez jobb mint a sima CD? És miért pont fekete filctollal?? Ekkora butaságot!
Pedig nem butaság. Jelentős hangminőség javulást lehet elérni ezzel a technikával – és még házilagosan is (kb. fél perc alatt) kivitelezhető és természetesen csak egyszer kell végrehajtani minden CD-n. A technika: fekete alkoholos filctollal 2-szer, 3-szor körbe kell kenni a CD-szélét, vigyázva, nehogy az alja is filces legyen! A többszöri átkenésre a biztos fedés kialakítása miatt van szükség. Ha megszáradt – néhány másodperc – már ki is próbálhatjuk. Érdekesebb a próba, ha filcezés előtt és után is ugyanazt a számot hallgatjuk meg. A javulás nem marad el, viszont ha nem tetszene, hogy a CD oldala körben fekete, pl. denaturált szesszel el tudjuk a filcet távolítani.
A “varázslat” titka, hogy a lejátszóban az olvasó fej lézer sugara, annak ellenére, hogy függőlegesen érkezik a CD-be, mégis megtörik egy kicsit a CD-felületén (mint egy prizmában) és a CD-ben az aljához és a tetejéhez verődve szétterjed a sugár egy kis hányada (kb. 2%). A már többszörösen megtört sugarak a CD széléről visszaverődnek és találkozva az olvasó lézer pitekről visszaverődő hasznos (adatot tartalmazó) nyalábjával interferenciát okoznak benne. Az így kiolvasott jelek károsodnak, amit a lejátszó hibajavító áramköre azonnal kijavít – többnyire rosszul, ezért mi már csak egy módosult hangképet kapunk vissza az eredeti felvételből.
A filcezés pont ezt a jelenséget szünteti meg azzal, hogy a megtört fénysugarakat elnyeli a fekete festés, nem engedve vissza a CD belsejébe, hopgy zavart okozzanak a hasznos jelekben (a fekete szín minden hullámhosszú fényt elnyel, még a CD-olvasó lézerét is). Ha pedig nincs interferencia, nincs mit kijavítani, s így sokkal élethűbb lesz a hangzás.
(A dologot még érteném akkor, ha analóg jelekről beszélnénk, ez viszont digitális technika – vagy van jel vagy nincs /0 vagy 1/, s nincs közbülső érték, ezért nem értem, hogy az a megtört 2% hogyan tudja annyira módosítani a többi 98%-ot, hogy a hibajavítás müködésbe lépjen. Ezért is írtam, hogy varázslat… , de működik!!!)
1
Ez jól hangzik… de nem lehet, hogy placebó?
Hát figyelj, próbáld ki, kiírsz egy cd-t és meghallgatod filc nélkül utána meg azzal, nekem feltűnt a különbség 🙂
Sziasztok!
Én lila színnel szoktam kifesteni,viszont a belső élét is be kell festeni, mert ott is alakulhat ki visszaverődés. Több ugyanolyan CD-m is van normál állapotban, befestve, illetve cd tuning sheet fóliával is (fólia,ami stabilizálja forgás közben a cd-t,és javítja az olvasás pontosságát). Még a relatíve botfülűek is hallják a különbséget egymás után cserélgetve.
Nem egészen így van,de elhiszem.A régi Hifi Magazinban a HFM-ben írtak már erről.A szivárvány effektus szerinti írás ez 1991 2es szám lesz.A lényeg:
A cd lemezen felül 2db 1cm-es kék csík legyen ez mondjuk az észak.
Utána szintén 2db 1 cm-es csík ez a zöld szín.
Dél 1cm-es csík ami sárga.
A nyugati pedig 2cm-es piros.
A negyedek amik az északkelet stb mind lila színűek legyenek.Ez a Peter Belt féle pwb effektus leírása a HFM-ben a NEGYEDIK DIMENZIÓS cikkben lesz.Egyébként ez bakelit lemezeken is hatásos és ott nincsen lézerfény,vajon ott miért szól mégis szebben ezzel a lemezzel?Ez egy káros örvény ami a forgástól keletkezik,és ezt még a természetes színek is letudják csökkenteni,mert a színek is egy rezonancia jelek.Hullámhosszuk van.Amúgy akár a csakra tudomány ott is ezek a színek vannak.A fekete nem szín valójában,hanem egy nem látható fény.Ha jól értem az írásokat erről a színről,akkor ennek nincsen hullámhossza.
A színek a fénnyel, ezek pedig mint a különböző hosszúságú hullámhosszak is, hasonló impulzusszerű jelek. Az ismert 108 oktáv is, mind egy-egy rezonancia hullámhossz fajta. A fény, a hang, és a számunkra a nem látható ilyen jelek is, mind ehhez tartoznak. Még a Földnek is van saját bioritmusa, ami a Schumann 7,8Hz-es rezonancia. Az ember is képes érzékelni tudat alatt is némely nem hallható, és látható ilyen jeleket is. Persze igaz ezt a közérzettel érezhetjük, mint például időjárás változáskor egyes személyek frontérzékenyek. Ez is a CD lemez manipulálása, mind erről szól. A lényeges az, hogy meglegyen ez a kellő fizikai összhang mivelünk is, és a készülékek a lehető legjobban szóljanak a számunkra. Valójában az akusztika,a tüskék használata,a jobb kábelek is stb, mind ezt a fizikai hatást,ami lehet már kvantumfizika is,ezt próbálja elérni. A 440-Hz is érdekes, mint a kritikus felhang a filharmonikus zenéknél.Miért nem 432Hz ez? Nem véletlenül kérdezem. Érdemes ezt is ismerni a hifivel foglalkozóknak és beütni a neten és rákeresni erre is.Vagy például Masaru Emoto felfedezése is, igen érdekes. Miért fog a különböző frekvenciáktól más és más lenni a megfagyott vízkristály szerkezete? A víz üzenete erről szól. Hathat e például a teljes környezetünkre is bármiféle mesterséges rezonancia, ami az antennajeleknél is megvan? Vagy miért képes a GHz jel a mikróval felmelegíteni az ételt, ha ez nem egy pulzáló hatástól lenne? Ha pedig attól, már pedig ez ettől van, akkor mennyire képes az antennajelek sokasága is hasonló jelenségek előidézésére, de a kinti szabad ég alatt, a légkörben? Mennyire van hatással minden ilyen fizikai “esemény” a zene hallgatásakor is miránk? Aki pedig még többet akarna megtudni erről, próbálja ki a következő köveket a zenénél is! Apatit,Karneol,Ónix fekete, Andok opál,Vörös Jaspis, Hegyi kristály,Rózsakvarc,amik a hangzást javító kövei a csakra tudománynak. Ezt ősidők óta ismerheti az ázsiai tudomány, ami az igazi titok. Honnan vannak ilyen ismeretek birtokában, és ha mi még ma se tudjuk a fejlett ismeretekkel ezt pontosan kielemezni, amik ott ebben a tudományban le vannak írva, ezt lenne jó igazán megtudni! Akkor lehet semmi különös nem lenne a filcezéssel is, és még a Bach virágszínterápiával is összefüggésbe hozhatóak valahogy.
teljesen érthető, és a digitális jelekkel főleg működik, mert a jel leolvasásakor keletkező interferenciás időeltérésekre a fej érzékeny lehet és jelnek rögzíti.